O nás

Jsme parta čtyř mladých lidí z jižní Moravy, kteří chtějí krásu lidových ornamentů našeho milovaného Podluží šířit dál do světa.
 
To víte, šlo by říct: ,,To se pár chytrých hlav dalo dohromady…”, ale víc nás asi vystihuje ,,Ten umí to a ten zas tohle.” A tak jsme zručnost a znalost techniky z firmy DAKREX engineering s.r.o. spojili s kreativitou a nápady z Made with heart.❤️
 
A co se skrývá za naším názvem? Je to zcela prosté - kreativní práce tvoříme v Lanžhotě, ty technické pak v Hruškách. No a na konci procesu vzniknou výrobky, kterými chceme jednoduše dělat radost, a proto ,,Radosti z Podluží”! 
 
logo
L+L+L
Libor, Luďka a Lukáš
mirka
Mirka

„Cestu k malování jsem si našla díky své stařence, se kterou jsem si často jen tak malovala různé krajinky a kytičky. Byla to právě moje stařenka, které mě přivedla ke své kamarádce paní Mařence Švirgové - ta mě pak zasvětila do krásy podlužáckých ornamentů. Paní Mařenka mi postupně předávala všechny svoje znalosti a zkušenosti. Začalo to nevinně jedním párem tenisek a jedním tričkem. V roce 2017 jsem si pak, na popud svých spolužaček ze střední, založila svoji vlastní značku Made with heart, která se rozjela víc, než jsem očekávala. Lidovým tradicím a folkloru jsem naprosto podlehla, a proto když jsem se rozhodovala, „co dál po maturitě“, moje starší sestra Luďka mi navrhla studium etnologie. Nyní už pátým rokem studuji tento obor na Masarykově univerzitě v Brně a vím, že to byla správná volba, jelikož jsem si tím utvrdila, že folklor je mojí celoživotní láskou.

Už nějaký ten rok jsem se věnovala malování ornamentů, když mě sestra seznámila se svými kamarády - Lukášem Kraicingerem a Liborem Dandou. Seděli jsme tehdy v listopadu roku 2021 ve vinném sklepě našeho taťky, popíjeli výborné víno a sestra mě pobídla, abych klukům ukázala svoji tvorbu. Lukášovi i Liborovi se moje ornamenty zalíbily. A protože jsou to kluci „koumáci“, přemýšleli, jestli by byli schopní moje ornamenty vypálit na laseru u nich ve firmě. Zůstalo však jenom u myšlenky.

O rok později už bylo hodně věcí jinak. Ze mě se stal bakalář a Lukáš byl víc než Luďčin kamarád. 😊 Libor si mezitím rozšiřoval obzory během svých cest do zahraničí. A ačkoliv se Lukáš s Liborem nadále s úspěchem věnovali svému podnikání, na svůj nápad nezapomněli. Ba dokonce ho vylepšili. „Co kdyby se ty ornamenty třeba pálily na vánoční ozdoby?“ zeptal se mě jednoho listopadového odpoledne Lukáš. Bohužel, to do Vánoc zbývalo už jen pár týdnů a nebyl čas tento nápad zrealizovat.

Ten pravý okamžik však nastal až v říjnu 2023. Lukáš zavolal Liborovi, a tak jsme se všichni čtyři sešli, abychom nejen „dali hlavy dohromady“, ale „dali dohromady“ i DAKREX engeneering s.r.o. a Made with heart.

Takže tak nějak ve středu 18.10.2023 vznikly v Lanžhotě naše Radosti z Podluží.“

Mirka Ferstlová